Česká republikaSlovensko

Podpatěnka Dr. Grepl FixGel - modrá

Podpatěnka Dr. Grepl FixGel - modrá
  • Značka: Dr. Grepl
  • Kód zboží: 180-1,2
  • Dostupnost: 6 ks skladem
  • Cena:
    131 Kč
    (108,26 Kč bez DPH 21%)

Výměna velikosti zdarma do 14 dnů od obdržení. Více...

Samolepící korekční podpatěnka pro individuální úpravu vkládacích vložek do obuvi. Používá se ke korekci nesprávného postavení paty k ose těla, tzv. vbočeného a vybočeného zaúhlení dolních končetin chodidla - pronace nebo supinace. Její výhodou je aplikace na jakoukoliv stélku klasického a nebo fusbetového tvaru. Touto pomůckou se dá velmi jednoduše upravit stélka při nesprávném došlapu v jakémkoliv druhu obuvi ať jde o společenskou, pracovní nebo sportovní obuv. Korekci je možné i vlepovat do obuvi přímo, tam kde není možné odstranit vnitřní stélku např. u sportovní obuvi a nebo v obuvi kde není vhodné zmenšovat vnitřní prostor aby obuv netlačila. Tento faktor sledujeme především u dětské obuvi.Gelová korekce si při chůzi po stlačení zachová výšku 3mm, tím stélky udržují dolní končetiny ve správném postavení a fixují vzpřímenou linii celého těla. To je zcela zásadní podmínka pro zdravý vývoj kostry a celkové motoriky těla. Zvlášť je důležité tento stav sledovat u dětí. Materiál je vyroben z vysoce kvalitního gelu s nejvyššími parametry pružnosti a tlumení. Přesně kopíruje spodní tvar stélky, spoj je po přilepení pevný a dokonale odpružený. Gelová korekce brání vyšlapávání materialu ze spodní strany a výrazně přitom prodlužuje funkčnost a trvanlivost stélek. Je antibakteriální a bezpečný pro diabetiky. Podpatěnky jsou asymetrické, tzn. že jedna je na pravou, druhá na levou nohu.

Při aplikaci přímo do obuvi bez využití stélky se tvar korekce jednoduše upraví nůžkami dle tvaru vnitřního opatku obuvi. Vzhledem k tomu, že staré použité stélky bývají zespodu znečistěny, doporučujeme aplikaci provádět na nové stélky aby kvalita spoje byla co nejlepší. Korekce je pro jednorázové použití, opakovaně klín nelze použít a přilepit.

Vlastnosti:

• korekce nesprávného zaúhlení končetin - pronace nebo supinace

• jednoduchá aplikace a údržba

• dokonalé odpružení a komfort ochrany chodidla

• univerzální použití

• prodloužení funkčnosti a kvality vnitřní stélky v jejich biomechanických vlastnostech

• tlumení bolesti paty při problémech patní ostruhy

Návod k použití:

1. Stélky otočíme tak aby spodní část byla nahoře.

2. Odstraníme z korekčního klínu krycí vrstvu papíru.

3. Přiložíme do patní části tak, aby nejvyšší místo gelové korekce směřovalo dovnitř u pravé i levé stélky, řečeno lidově při "šmatlání" směrem dovnitř.

4. Je také možné klín využít i při vybočení paty vně (šmatlání na vnější stranu chodidla), kdy gelový klín přilepíme tak, aby nejvyšší místo bylo na vnějším okraji pravé a i levé stélky, ale v tomto případě se musí tvar upravit nůžkami.

Parametry
Balení1 pár

Níže naleznete seznam všech dokumentů, které vám mohou pomoci při rozhodování o koupi.

Nový dotaz