Česká republikaSlovensko

Podpatěnka Dr. Grepl FixGel

Podpatěnka Dr. Grepl FixGel
  • Značka: Dr. Grepl
  • Kód zboží: 180-1,2
  • Dostupnost: 8 ks skladem
  • Cena:
    122 Kč
    (100,83 Kč bez DPH 21%)
  • Přidat do seznamu přání

Výměna velikosti zdarma do 14 dnů od obdržení. Více...

Samolepící korekční podpatěnka pro individuální úpravu vkládacích vložek do obuvi. Používá se ke korekci nesprávného postavení paty k ose těla, tzv. vbočeného a vybočeného zaúhlení dolních končetin chodidla - pronace nebo supinace. Její výhodou je aplikace na jakoukoliv stélku klasického a nebo fusbetového tvaru. Touto pomůckou se dá velmi jednoduše upravit stélka při nesprávném došlapu v jakémkoliv druhu obuvi ať jde o společenskou, pracovní nebo sportovní obuv. Korekci je možné i vlepovat do obuvi přímo, tam kde není možné odstranit vnitřní stélku např. u sportovní obuvi a nebo v obuvi kde není vhodné zmenšovat vnitřní prostor aby obuv netlačila. Tento faktor sledujeme především u dětské obuvi.Gelová korekce si při chůzi po stlačení zachová výšku 3mm, tím stélky udržují dolní končetiny ve správném postavení a fixují vzpřímenou linii celého těla. To je zcela zásadní podmínka pro zdravý vývoj kostry a celkové motoriky těla. Zvlášť je důležité tento stav sledovat u dětí. Materiál je vyroben z vysoce kvalitního gelu s nejvyššími parametry pružnosti a tlumení. Přesně kopíruje spodní tvar stélky, spoj je po přilepení pevný a dokonale odpružený. Gelová korekce brání vyšlapávání materialu ze spodní strany a výrazně přitom prodlužuje funkčnost a trvanlivost stélek. Je antibakteriální a bezpečný pro diabetiky. Podpatěnky jsou asymetrické, tzn. že jedna je na pravou, druhá na levou nohu.

Návod: stélky otočíme tak aby spodní část byla nahoře, odstraníme z korekčního klínu krycí vrstvu papíru a přiložíme do patní části tak aby nejvyšší místo gelové korekce směřovalo dovnitř u pravé i levé stélky, řečeno lidově při "šmatlání" směrem dovnitř. Je také možné klín využít i při vybočení paty vně /šmatlání na vnější stranu chodidla/, kdy gelový klín přilepíme tak, aby nejvyšší místo bylo na vnějším okraji pravé a i levé stélky, ale v tomto případě se musí tvar upravit nůžkami.

Při aplikaci přímo do obuvi bez využití stélky se tvar korekce jednoduše upraví nůžkami dle tvaru vnitřního opatku obuvi. Vzhledem k tomu, že staré použité stélky bývají zespodu znečistěny, doporučujeme aplikaci provádět na nové stélky aby kvalita spoje byla co nejlepší. Korekce je pro jednorázové použití, opakovaně klín nelze použít a přilepit.

Výhody:

• korekce nesprávného zaúhlení končetin - pronace nebo supinace

• jednoduchá aplikace a údržba

• dokonalé odpružení a komfort ochrany chodidla

• univerzální použití

• prodloužení funkčnosti a kvality vnitřní stélky v jejich biomechanických vlastnostech

• tlumení bolesti paty při problémech patní ostruhy

Nový dotaz